پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

ناباروری به عنوان ناتوانی در رسیدن به بارداری پس از یک سال رابطه منظم و بدون محافظت تعریف می شود. ارزیابی ممکن است زودتر در بیمارانی که عوامل خطر ناباروری دارند یا اگر همسر زن بالاتر از 35 سال باشد ، شروع شود. علل ناباروری شامل عوامل مردانه ، اختلال عملکرد تخمک گذاری ، ناهنجاری های رحم ، انسداد لوله ، عوامل صفاقی یا عوامل گردنی است. امروزه پیشرفته ترین روش درمان ناباروری در ایران نیز ارائه می شود. پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

ناباروری چیست ؟

ناباروری به عنوان عدم توانایی در باردار شدن پس از 12 ماه رابطه منظم و بدون محافظت تعریف می شود. از آنجا که 85٪ زوجین در صورت داشتن رابطه منظم در طی 12 ماه خودبه خود باردار می شوند ، 5 شناسایی کسانی که از ارزیابی ناباروری بهره مند می شوند بسیار مهم است. به طور کلی ، ارزیابی باید برای زوجینی که پس از یک سال رابطه واژن بدون محافظت ، باردار نشده اند ، ارائه شود. مشاوره در مورد گزینه ها باید به زوج هایی ارائه شود که از نظر جسمی توانایی بارداری ندارند (به عنوان مثال ، زوج های همجنس یا افراد فاقد اندام های تولید مثل). زنان بالای 35 سال یا زوجینی که دارای فاکتورهای خطرزا شناخته شده برای ناباروری هستند ، ممکن است در شش ماه ارزیابی لازم باشد

تشخیص ناباروری

سابقه و معاینه فیزیکی می تواند به هدایت ارزیابی کمک کند. مردان باید با تجزیه و تحلیل مایع منی ارزیابی شوند. ناهنجاری های اسپرم را می توان با درمان گنادوتروپین ، تلقیح داخل رحمی یا لقاح آزمایشگاهی درمان کرد. تخمک گذاری باید با اندازه گیری سطح پروژسترون سرم در روز چرخه 21 ثبت شود. ارزیابی رحم و لوله های رحمی را می توان با هیستروسالپینگوگرافی در زنان بدون خطر انسداد انجام داد.

برای بیمارانی که سابقه آندومتریوز ، عفونت لگن یا حاملگی خارج رحمی دارند ، ارزیابی با هیستروسکوپی یا لاپاراسکوپی توصیه می شود. زنان با تخمک گذاری ممکن است در مراقبت های اولیه با کلومیفن تحت درمان قرار گیرند تا تخمک گذاری را القا کنند. درمان انسداد لوله به طور کلی برای مراقبت های فوق تخصصی به ارجاع نیاز دارد. ناباروری غیرقابل توجیه در زنان یا مردان ممکن است با یک سال رابطه مقابله بدون محافظت کنترل شود ، یا ممکن است به فن آوری های کمک باروری مانند تلقیح داخل رحمی یا لقاح آزمایشگاهی ادامه دهد.

تشخیص ناباروری در مردان

علل ناباروری مردان شامل عفونت ، آسیب ، قرار گرفتن در معرض سموم مضر ، واریانس آناتومیک ، ناهنجاری های کروموزومی ، بیماری های سیستمیک و آنتی بادی اسپرم است. عوامل خطر اضافی ممکن است شامل سیگار کشیدن ، مصرف الکل ، چاقی و سن بالاتر باشد. با این حال ، داده ها به دلیل فقدان پیامدهای مربوط به بارداری با مشکل روبرو می شوند.

ارزیابی ناباروری مردان با سابقه و معاینه فیزیکی با تمرکز بر باروری قبلی ، جراحی ، بیماری های سیستمیک و مواجهه با آنها آغاز می شود. ارزیابی آزمایشگاهی با تجزیه و تحلیل مایع منی آغاز می شود. دستورالعمل های جمع آوری نمونه باید شامل پرهیز از انزال به مدت 48 تا 72 ساعت باشد. از آنجا که زمان تولید اسپرم بیش از دو ماه است ، توصیه می شود قبل از تکرار نمونه برداری سه ماه صبر کنید .

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

چه گزینه هایی برای درمان باروری وجود دارد ؟

اگر با ناباروری دست و پنجه نرم می کنید و برای باردار شدن به کمک نیاز دارید ، روش های درمانی باروری وجود دارد که می تواند به شما در افزایش احتمال بچه دار شدن کمک کند.

انواع مختلف درمان های باروری کدامند؟

روش های زیادی برای کمک به افراد در انواع مشکلات باروری وجود دارد. گزینه هایی که برای شما بهترین هستند به شرایط شخصی و علت ناباروری شما بستگی دارد.

بعضی اوقات فقط یک نفر به درمان نیاز دارد ، بار دیگر هر دو شریک از ترکیبی از درمانها با هم استفاده می کنند.

درمان های باروری اغلب شامل داروهایی هستند که به هورمون ها و تخمک گذاری کمک می کنند ، گاهی اوقات با روش های جراحی جزئی ترکیب می شوند. فناوری کمک باروری (ART) انواع مختلفی از روش ها را توصیف می کند که می تواند به شما در داشتن یک کودک کمک کند. ART شامل روشهایی است که باعث می شود اسپرم بارور کردن تخمک را آسان تر کرده و به کاشت تخم در لایه رحم شما کمک کند.

دو مورد از رایج ترین درمان های باروری عبارتند از:

درمان ناباروری با IUI

هنگامی که تخمک گذاری می کنید ، اسپرم سالم جمع شده و مستقیماً به رحم شما وارد می شود.

درمان ناباروری با IVF

تخمها از تخمدانهای شما گرفته شده. و توسط اسپرم در آزمایشگاه لقاح می یابند و در آنجا به جنین تبدیل می شوند. سپس پزشک جنین ها را درون رحم شما قرار می دهد.

انجماد (با نام مستعار تخمک ، اسپرم یا جنین شما) ، اهدای تخمک. یا جنین و ناقلین حاملگی (با نام مستعار جایگزینی) نیز از انواع ART هستند.

اسپرم اهدا کننده ، تخمک دهنده و جایگزین اغلب توسط زوج های همجنس یا افراد مجرد که می خواهند بچه دار شوند استفاده می شود. اگر مشکلی در سلولهای اسپرم یا تخمک های خود باعث مشکلات ناباروری می شود ، می توانید از اسپرم و / یا تخمک های دهنده استفاده کنید.

صحبت با یک پزشک متخصص در بارداری و / یا ناباروری به شما کمک می کند بفهمید کدام روش های درمانی برای شما بهتر است. پزشک خانواده یا متخصص زنان می توانند شما را به یک متخصص باروری ارجاع دهند. همچنین ممکن است بتوانید از مرکز بهداشت برنامه ریزی والدین محلی خود درمان های باروری یا کمک به یافتن متخصص باروری در منطقه خود را انجام دهید.

___________________________________________________

راه های ارتباطی با دکتر منیره گلشیرازی

شماره تماس دکتر : 02177877513

پیج اینستاگرام دکتر منیره گلشیرازی

کانال آپارات دکتر منیره گل شیرازی

___________________________________________________

سایر مطالب سایت دکتر گل شیرازی متخصص زنان

درمان ناباروری با iui

درمان ناباروری با ivf

درمان قطعی میومکتومی

بهترین متخصص زنان در شرق تهران

علائم اولیه ناباروری

جراح هیسترکتومی در تهران

بهترین دکتر زنان در تهران

بهترین متخصص زنان در تهران

5 دیدگاه

 • سلام به تازگی زمان های عادات ماهانه ام بهم ریخته و خیلی عقب میاندازم آیا برای این مشکل باید به پزشک زنان مراجعه کنم؟

  • سلام وقت شما بخیر
   گاهی تاخیر در قاعدگی به دلیل مشکلاتی همچون بیماری سندروم تخمدان پلی کیست است. بنابراین بهتر است برای بررسی های دقیق به یک پزشک مراجعه کنید.

 • قبل از بارداری به صورت طبیعی آیا احتمال تعیین جنسیت وجود دارد؟ و آیا امکان دارد با مصرف قرص و یا دارویی بتوان درصد احتمال دوقلو شدن جنین را بالا برد؟

  • سلام روز شما بخیر
   با تغذیه می توان کمی در تعیین جنسیت جنین نقش داشت. اما استفاده از دارو جهت دوقلوزائی شایع است و این امکان وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.