تاثیر تنبلی تخمدان در ناباروری ثانویه

تاثیر تنبلی تخمدان در ناباروری ثانویه

تاثیر تنبلی تخمدان در ناباروری ثانویه

تاثیر تنبلی تخمدان در ناباروری ثانویه . تنبلی تخمدان چیست؟ علت تنبلی تخمدان چیست؟ روش درمان تنبلی تخمدان چگونه است؟ نشانه های تنبلی تخمدان چیست؟ عوارض تنبلی تخمدان چیست؟ و سوال های مشابه دیگر در این باره وجود دارد. که هدف ما در این مقاله بررسی تاثیر تنبلی تخمدان در ناباروری ثانویه. و معرفی بهترین پزشک دکتر زنان و نازایی در تهران می باشد. تا بدین ترتیب افرادی که دچار مشکل هستند به راحتی بتوانند اقدام به درمان نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما همراه باشید.

تنبلی تخمدان چیست؟

تنبلی تخمدان یا سندروم تخمدان پلی کیستیک یکی از رایج ترین مشکلات در بین بانوان می باشد که در سنین باروری ایجاد می‌شود. معمولاً افرادی که دچار تنبلی تخمدان هستند. دوران قاعدگی نامنظمی‌دارند و بگونه ای میتوان گفت که هورمون‌مردانه این افراد بیشتر از افراد عادی می باشد. و بر حسب مطالعاتی که انجام شده است . امروز بیشتر از ۷۰ درصد بانوان دچار این مشکل هستند و به هیچ عنوان اطلاعی از این مشکل ندارند.

با توجه به اینکه این سندروم تخمدان پلی کیستیک بیماری خاموش است وعلائم بارز زیادی ندارد. تا بتوان خیلی سریع  اقدام به تشخیص کرد. ولی افرادی که اقدام به تشخیص زودهنگام می‌کنند. در واقع افرادی که در بازه های زمانی مشخص به پزشک زنان برای انجام آزمایش های روتین مراجعه می‌کنند. در این افراد احتمال تشخیص سریع امکان پذیر بوده. و به گونه‌ای می‌توان با تشخیص سریع عوارض آن را به حداقل رساند و اقدام به درمان کرد.

علائم تنبلی تخمدان چیست؟

 1. افرادی که تنبلی تخمدان دارند دچار قاعدگی های نامنظم می شوند.  مثلاً کم تر شدن تعداد روز و یا افزایش طول قاعدگی از مهمترین مواردی هستند. که می تواند نشان دهنده سندروم تخمدان پلی کیستیک باشد. مثلا افرادی که کمتر از ۹ بار قاعدگی در طول سال داشته باشند. و یا افرادی که قاعدگی بیشتر از ۳۵ روز داشته باشد در این حالت میتوان مشکوک به تنبلی تخمدان شد.
 2. از علائم دیگر تنبلی تخمدان می توان به زیاد بودن هورمون جنسی مردانه اشاره کرد. مثلاً افزایش یافتن موی صورت و بدن به صورت غیر عادی در بخش‌های مختلف بدن. یکی از مواردی است که می تواند نشان دهنده سندروم تخمدان پلی کیستیک باشد.

علت بروز تنبلی تخمدان چیست؟

 1. در حالت کلی به هیچ عنوان نمی‌توان یک مورد خاص را دلیل بروز تنبلی تخمدان بیان کرد. ولی عواملی وجود دارد که می‌تواند در ایجاد شدن آن تاثیر داشته باشد. مثلا انسولین جزوه هورمون های خاصی هست که به گونه‌ای میزان مصرف سلول ها قند را مشخص میکند. افرادی که سلول های آنها به انسولین مقاوم است در این افراد میزان قند خون افزایش پیدا می‌کند. که در نتیجه بدن انسولین زیادی تولید می کند و این مورد هم باعث می‌شود تا شرایط برای بروز تنبلی تخمدان مهیاء گردد.
 2. از موارد دیگر که می تواند در ایجاد تنبلی تخمدان تاثیرگذار باشد می توان به التهاب اشاره کرد. بر حسب تحقیقاتی که انجام شده است افرادی که به سندروم تخمدان پلی کیستیک مبتلا هستند. نوعی التهاب درجه پایین نیز دارند، در واقع این مورد، تخمدان ها را برای تولید آندروژن تحریک می نماید. که این گزینه هم می تواند باعث بروز مشکلات دیگری در افراد شود.
 3. از موارد دیگری که می تواند باعث بروز تنبلی تخمدان شود می‌توان به بحث وراثت اشاره کرد.
 4. همچنین از عوامل دخیل دیگر می‌توان به آندروژن اضافه اشاره کرد. که در بانوان می تواند باعث افزایش رشد مو در بخش های مختلف بدن و همچنین آکنه شود.

عوارض تنبلی تخمدان

از عوارض سندروم تخمدان پلی کیستیک می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. ناباروری یکی از عوارض بسیار جدی سندروم تخمدان پلی کیستیک می باشد.
 2. زایمان های زودهنگام یا داشتن سقط های مکرر از عوارض بسیار جدی دیگر است.
 3. بروز دیابت در دوران بارداری و یا زیاد شدن فشار خون نیز می‌تواند از عوارض دیگر این مشکل باشد.
 4. افسردگی
 5. داشتن خونریزی های غیر عادی
 6. بروز سرطان داخلی رحم
 7. داشتن دیابت نوع دوم
 8. سندروم متابولیک

اگر این مورد خیلی سریع تشخیص داده شود. در این حالت عوارض آن به حداقل رسیده و می‌توان جلوی ناباروری و نازایی را گرفت. در واقع یکی از موارد بسیار مهمی که وجود دارد تاثیر جدی تنبلی تخمدان در ناباروری ثانویه می‌باشد.

تاثیر تنبلی تخمدان در ناباروری ثانویه

تاثیر تنبلی تخمدان در ناباروری ثانویه

ناباروری ثانویه چیست

ناباروری به دو حالت اولیه و ثانویه می باشد اگر فرد قبلا باردار نشده باشد. و فرزندی نداشته باشد و دچار ناباروری گردد در این حالت می توان گفت که دچار ناباروری اولیه است.ولی اگر فرد دچار قبلاً صاحب فرزند شده باشد و یا بارداری را تجربه کرده باشد و ممکن است.

که قبلاً تجربه بارداری موفق یا ناموفق باشد و اگر ناباروری داشته باشد در نهایت می‌توان گفت دچار ناباروری ثانویه می باشد. که موارد زیادی وجود دارد که باعث بروز ناباروری ثانویه می گردد. که از مهمترین آنها می توان به سندروم تخمدان پلی کیستیک یا همن تنبلی تخمدان اشاره کرد.

تشخیص تنبلی تخمدان

برای تشخیص دقیق تنبلی تخمدان باید آزمایش های خاصی مانند معاینه لگن، آزمایش خون و سونوگرافی انجام گیرد. و به گونه‌ای مراجعه به پزشک متخصص زنان بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد. و هر چه سریعتر این مشکل تشخیص داده شود به همان میزان امکان درمان نیز افزایش پیدا می‌کند. که خوشبختانه با وجود پزشکان متخصصی مانند دکتر منیژه گل شیرازی امکان تشخیص سریع و درمان به راحتی امکان پذیر شده است.

درمان تنبلی تخمدان

مهمترین موردی که در بحث درمان تنبلی تخمدان وجود دارد این است که افراد باید سبک زندگی خود را تغییر دهند. مثلاً کم کردن وزن، استفاده از رژیم غذایی مناسب، داشتن فعالیت های فیزیکی منظم و همچنین دقت به برخی از موارد ساده بسیار حائز اهمیت است. و می‌تواند از بروز مشکلات بسیار جدی مانند ناباروری ثانویه جلوگیری کند.

با توجه به اینکه تاثیرات تنبلی تخمدان در ناباروری ثانویه بسیار زیاد است پس تمام بانوان باید به سبک زندگی خود دقت کنند. و مواردی که ممکن است احتمال ابتلا به تنبلی تخمدان را افزایش دهد. را انجام ندهند که خوشبختانه با وجود پزشکان متخصصی مانند دکتر منیژه گلشیرازی امکان درمان مشکلات زنانه به راحتی امکان پذیر شده است.

تمام افرادی که دچار ناباروری هستند و مشکلات رایج بانوان را دارند به راحتی می‌توانند. به دکتر منیژه گل شیرازی که در تهرانپارس مشغول به فعالیت است مراجعه نمایند. بدین ترتیب می‌توان تا حد زیادی از بروز مشکلات بسیار جدی جلوگیری کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات خاصی که به وسیله دکتر منیژه گل شیرازی ارائه داده می شود. می توانید به وبسایت گلشیرازی مراجعه کرده و اقدام به رزرو وقت کنید.

 

 

___________________________________________________

راه های ارتباطی با دکتر منیره گلشیرازی

شماره تماس دکتر : 02177877513

پیج اینستاگرام دکتر منیره گلشیرازی

کانال آپارات دکتر منیره گل شیرازی

___________________________________________________

سایر مطالب

بهترین دکتر برای جوانسازی واژن با prp

بهترین دکتر برای درمان ناباروری در زنان

بهترین متخصص زنان در شرق تهران

بهترین جراح هیسترکتومی در تهران

 

4 دیدگاه

 • سلام
  عصرتون بخیر خانم دکتر بهترین روش درمان تنبلی تخمدان چگونه است ؟

 • سلام خانم دکتر آ یا سقط های مکرر عوارض بسیار جدی تنبلی تخمدان می تواند باشد ؟

 • سلام
  خانم دکتر بهترین قرص برای تنبلی تخمدان چی می تونه باشه ؟

 • سلام و خسته نباشید به خانم دکتر عزیز

  علائم تنبلی تخمدان در دختر خانم ها چی می تونه باشه ؟ و راه درمان آن چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.