بهترین متخصص زنان در تهران

دلایل مختلفی برای مراجعه به یک جراح و متخصص زنان و زایمان وجود دارد، از انجام معاینه های پزشکی ، تیشخص ، بررسی و درمان بیماری ها ، بارداری و یا مشکلات در ناباروری ، مراقبت های قبل و حین و بعد از بارداری و … از دلایل مراجعه به یک متخصص زنان، زایمان و نازایی می باشد .

بهترین متخصص زنان در تهرانطریقه شناخت بهترین متخصص زنان

 • داشتن مدرک معتبر
 • داشتن اطلاعات به روز در زمینه رشته تخصصی خود .
 • رفتار مناسب با بیمار به گونه ای که بیمار احساس راحتی کند و بتواند تمامی مشکلات خود را به پزشک انتقال دهد .
 • در دسترس بودن در خارج از تایم کاری . بسیاری از مراجعه کنندگان یک متخصص زنان مادران باردار می باشند که گاهی در ساعات غیر کاری ممکن است سوالی داشته باشند، در این زمان پزشک باید با آن ها در ارتباط باشد و نگرانی های آن ها را رفع کند . کاهش استرس از مهم ترین ویژگی های یک متخصص زنان است .
 • و…
 • با پیشرفت روز افزون علم پزشکی در شاخه زنان ، بسیاری از مشکلات بانوان در قبل ، حین و بعد از بارداری تا درمان بیماری ها از سنین نوجوانی تا میانسالی در بخش زنان جز وظایف یک متخصص زنان می باشد .

متخصص زنان و زایمان کیست ؟

یک پزشک که تخصص خود را در شاخه زنان ، زایمان و نازایی دریافت کرده و می تواند در بخش درمان اختلالات و بیماری های زنان ، انواع روش های زایمان  به بانوان کمک کند . این متخصص باید آشنایی کامل با آناتومی بدن بانوان داشته باشد و به راحتی بتواند مشکلات آن را تشخیص و درمان کند .

لازم به ذکر است که تشخیص دقیق و به موقع گاهی می تواند  باعث نجات جان بیماران گردد . بنابراین انتخاب یک متخصص زنان ماهر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .

چگونه می توان بهترین متخصص زنان و زایمان را انتخاب کرد ؟

گاهی ممکن است بانوان از مراجعه به یک متخصص زنان اجتناب کنند و به دلیل شرمساری نتواند مشکل خود را به کسی بیان کنند و راهنمایی لازم جهت انتخاب بهترین متخصص زنان را داشته باشند ، بنابراین این سوال ممکن است برای بانوان پیش آید که:

چگونه می توان به یک متخصص زنان خوب مراجعه نمود ؟

جواب این سوال بسیار ساده می باشد ، شما با مشاهده سوابق کاری یک متخصص زنان و مراجعه یک بار و مشاهده نحوه برخورد، میزان دقت و بررسی تشخیص آن می توانید به نحوه کار با وی پی ببرید . همجنین در مطب با سایر بیماران که چندین سال است با پزشک در ارتباط هستند می توان صحبت داشت و از تجربه آن ها نیز استفاده نمود .

زمان مراجعه به متخصص زنان

از پرتکرار ترین سوالات برای مراجعه به پزشک ، زمان مراجعه می باشد . یک باور غلط در بین عموم مرم وجود دارد و گمان می کنند که تنها زمانی باید به یک پزشک مراجعه نمایند که مشکل جدی برای آن ها پیش آمده است . اما یک متخصص زنان می توان در بسیاری از عموم قبل از اینکه نیاز اورژانسی داشته باشید به شما کمک کنید . برخی از این خدمات شامل :

 • مراقبت های قبل از بارداری
 • مراقبت های سه ماهه اول بارداری
 • مراقبت های سه ماهه دوم بارداری
 • مراقبت های سه ماهه آخر بارداری
 • مراقبت های بعد از بارداری
 • معاینات سالانه
 • انجام تست پاپ اسمیر
 • بررسی ابتلا به عفونت
 • تشخیص و درمان برخی بیماری ها مثل زگیل تناسلی ، اندومتریوز ، تخمدان پلی کیستیک و …
 • و …

معاینه توسط متخصص زنان

یکی از روش های تشخیص توسط یک متخصص زنان خوب انجام معاینه می باشد که ممکن است چندین بار در جلسات مختلف انجام شود . این معاینات شامل موارد زیر می شوند :

معاینه فیزیکی

گاهی جهت بررسی مواردی همچون توده های شکمی ، ارگانومگالی ، بارداری و … نیاز به بررسی های شکمی می باشد .

معاینه لگن

برای بررسی مواردی همون عفونت جنسی ،  فیبروم ها ، کیست تخمدان ، مراحل اولیه سرطان  و … می توان نزد یک متخصص زنان  مراجعه نمایید تا اطلاعات دقیقی از مشکل ایجاد شده برای شما بررسی شود .

معاینه اطفال

اگر کودکان دچار مشکلاتی همچون خارش، ترشح، خونریزی و … در هنگام ادار شوند ، والدین می توانند به یک متخصص زنان مراجعه نمایند تا معاینه دقیق صورت گیرد .

برخی بیماری ها که توسط متخصص زنان درمان می شود ؟

در ادامه برخی از بیماری هایی که توسط یک متخصص زنان درمان می گردد به طور مختصر توضیح داده می شود .

درمان زگیل تناسلی

یکی از بیماری هایی که اصولا از رابطه جنسی قابل انتقال می باشد و به راحتی حتی بدون دخول با برخورد پوست فرد آلوده با قسمتی از بدن یک فرد دیگر قابل انتقال است . زگیل تناسلی از ویروس HPV به وجود می آید که بیش از ۱۰۰ نوع دارد . این زگیل ها در ناحیه تناسلی ( واژن و مقعد ) ، کشاله ران و یا حتی در رابطه جنسی دهانی ممکن است در دهان و بر روی زبان نیز ایجاد شود . زگیل به روش های مختلفی مثل لیزر قابل درمان است . اما درمان زگیل به معنای از بین رفتن ویروس از خون نمی باشد و ویروس HPV همچنان در بدن می ماند و با رابطه جنسی و برخورد خون فرد آلوده با پارتنر جنسی خود قابل انتقال است .

این بیماری شباهت زیادی به ویروس HIV دارد و درمانی برای آن تا کنون یافت نشده است . اما یک تفاوت بسیار مهم دارد که این ویروس با واکسن گارداسیل قابل پیشگیری است . از این واکسن در سنین ۹ تا ۲۶ سال می توانیم جهت پیشگیری از ابتلا به ۴ نوع مهم و شایع ویروس HPV استفاده کنید . شرکت سازنده این واکسن اعلام کرده که واکسن را بعد از ۲۶ سالگی تا ۴۵ سالگی نیز می توان استفاده نمود . شاید نتیجه قطعی قبل از ۲۶ سالگی را نداشته باشد ، اما ممکن است در برخی از افراد نتیجه قابل توجهی را ایجاد کند . بنابراین تزریق آن بهتر از اجتناب از تزریق نکردن است .

درمان تنبلی تخمدان

تنبلی تخمدان و یا همان تخمدان پلی کیستیک یک بیماری نسبتا شایع در بین بانوان است که با علائمی همچون افزایش وزن ، رشد موهای زائد ، بی نظمی در سیکل قاعدگی و … همراه است . حتی ممکن است به مرور زمان منجر به ناباروری در بانوان گردد  .

درمان فیبروم رحم

رشد بیش از حد سلول های عضلانی می تواند باعث ایجاد بیماری فیبروم رحم شود . اما علت اصلی ایجاد این مشکل به طور قطعی قابل بررسی نمی باشد . از علائم فیبروم رحم می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • درد های قاعدگی شدید
 • خونریزی های غیر طبیعی
 • احساس فشار در قسمت لگن
 • درد در هنگام برقراری رابطه زناشویی
 • و …

این بیماری توسط سونوگرافی به راحتی قابل تشخیص می باشد . بعد از تشخیص روش های درمانی متفاوت برای این بیماری وجود دارد که در هر بیمار متفاوت است . در برخی از افراد نیاز به خارج کردن فیبروم رحم می باشد ، گاهی نیاز است تا افراد داروی هایی مصرف کنند تا یائسگی کاذب در آن ها رخ دهد و یا حتی نیاز به استفاده از آمبولیزاسیون که ممکن است عوارضی نیز به همراه داشته باشد .

درمان سرطان پستان

رایج تری سرطان در بین بانوان ، سرطان پستان است . به نوعی که طبق آخرین آمار به دست آمده از هر ۸ زن یک نفر به آن مبتلا می شود . این سرطان در مردان هم ممکن است ایجاد شود اما درصد بسیار کمی دارد . انجام تست های روتین ، مراجعه به متخصص زنان جهت معاینه و … می تواند کمک به تشخیص زود هنگام آن نماید . سرطان پستان اگر در زمان مناسب تشخیص داده شوند قابل کنترل و درمان می باشد .

یکی از علت های اصلی ایجاد سرطان پستان وراثت می باشد . بنابراین بانوانی که یکی از نزدیکان خود مانند مادر ، خواهر ، خاله و … دچار سرطان پستان هستند بهتر از از سن ۳۰ سالگی جهت انجام تست ها و بررسی ها به متخصص زنان مراجعه نمایند .

راه های ارتباطی با دکتر منیره گلشیرازی

شماره تماس مستقم دکتر : ۰۲۱۷۷۸۷۷۵۱۳

آدرس مطب : تهران، تهرانپارس، بین فلکه دوم و سوم، خیابان حجربن عدی، جنب داروخانه مینا، کوچه شهید رحمانی، پلاک ۱۱۴، طبقه اول

پیج اینستاگرام دکتر منیره گلشیرازی

درمان بیماری آندومتریوز

رشد بافت داخل رحم بانوان در قسمتی از خارج رحم مانند لگن را بیماری اندومتریوز می گویند . از علائم شایع آن می توان به درد در هنگام برقراری رابطه جنسی ، درد در هنگام معاینه لگن ، نازایی ، درد های شدید قبل از قاعدگی  و … اشاره نمود . البته این درد ها در دوران بارداری در یک زمان کوتاه مدت قطع گردید و مجدد ممکن است بازگردد . همچنین در زمان یائسگی نیز ممکن است درد برای همیشه از بین برود . برخی از افراد  بیشتر در معرض ابتلا به بیماری اندومتریوز می باشند ، از جمله :

 • افرادی که در سنین کم به بلوغ رسیده اند .
 • افرادی که در سنین بسیار بالا دچار یائسگی شده اند .
 • بانوانی که بارداری نداشته اند .
 • سیکل پریودی کوتاه مدت
 • مصرف نوشیدنی های حاوی الکل
 • وراثت

توصیه های مفید برای یافتن بهترین متخصص زنان و زایمان

برای یافتن یک متخصص زنان خوب باید یک سری نکات را در نظر داشته باشید و بر اساس آن ها اقدام به مراجعه نمایید . همانطور که قبلا اشاره شد ، اگر یک متخصص زنان نتواند تشخیص به موقع و مناسبی داشته باشد می تواند مشکلات جدی به همراه داشته باشد . برخی نکات جهت ارزیابی بهترین متخصص زنان

ارزیابی پزشک بر حسب تجربه و مهارت

اولین قدم جهت بررسی و تشخیص یک متخصص زنان خوب مسئله تجربه کاری و مهارت وی می باشد . بهتر است با مراجعه به وب سایت یک پزشک و مطالعه بخش درباره دکتر ، تمامی اطلاعات پزشک خود را مطالعه نمایید . به عنوان مثال اگر شما دچار مشکل ناباروری هستید ، یک متخصص زنانی که فلوشیپ ناباروری دارد به خوبی می تواند در درمان ناباروری در زنان به شما کمک کند .

بیمار محور بودن و ارتباط موثر

برقرار کردن ارتباط مناسب با بیمار ، کاهش استرس بیمار ، قراردهی زمان مناسب جهت شنیدن مشکلات وی و … می تواند بخش عمده ای از استرس ها،  نگرانی ها و مشکلات بانوان را رفع نماید . بنابراین یک متخصص زنان باید با داشتن یک رفتار مناسب با بیمار ارتباط نزدیکی داشته باشد و اضطراب های آن را کاهش دهد .

موقعیت جغرافیایی مطب

همانطور که قبلا اشاره شد ، موقعیت جغرافیایی مطب از اهمیت بالایی برخوردار است . زیرا ممکن است دفعات مراجعه بالا باشد و در نتیجه تردد برای بیمار دشوار شود . بنابراین موقعیت جغرافیایی یک مطب را باید در نظر داشته باشیم .

از دیگر ویژگی های بهترین متخصص زنان و زایمان عبارت است از:

 • مسولیت پذیری در رابطه با بیمار های خود
 • اعتبار مناسب
 • آشنایی با آخرین اطلاعات پزشکی روز دنیا

بیوگرافی دکتر منیره گلشیرازی

جراح و متخصص زنان و زایمان دارای فلوشیپ از مرکز نازایی رویان ، IVF ، تعیین جنسیت ،لاپراسکوپی ، هیستروسکوپی و لیزر درمانی

خدماتی که در مطب دکتر گل شیرازی ارایه می شود شامل:

درمان و بررسی نازایی در زوجین به روش دارویی ،ICSI ،IUI ،IVF لا پراسکوپی و هیستروسکوپی

لیزر ژنیتالیای بانوان

درمان خشکی واژن با دنبال یائسگی ، علائم ادراری، منع مصرف هورمون درمانی به دنبال سرطانهای مختلف

 • درمان مشکلات جنسی
 • اعمال ترمیمی
 • لبیوپلاستی
 • افتادگی مثانه و رحم به دنبال زایمان و لاغری
 • درمان تغییر رنگ و فرم ژنیتالیای خارجی
 • انجام زایمان طبیعی و فیزیولوژیک با امکان حضور همسر در زمان زایمان
 • زایمان بدون درد با بیحسی اپیدورال
 • زایمان در آب در بخش
 • بیمارستان آتیه ، بیمارستان آبان، بیمارستان نیکان ،بیمارستان خاتم، بیمارستان تهرانپارس LDR

کلام آخر

هدف از تولید این مقاله آشنایی عموم مردم در زمینه اطلاعات مورد نیاز جهت مراجعه به یک متخصص زنان و زایمان خوب می باشد . شما می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال با شماره ۷۷۸۷۷۵۱۳ تماس حاصل نمایید .

سایر مطالب

بهترین دکتر برای جوانسازی واژن با prp

بهترین دکتر برای درمان ناباروری در زنان

علائم سقط جنین

بهترین جراح هیسترکتومی در تهران

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.