آزمایش دی اف آی چیست

آزمایش دی اف آی چیست

آزمایش دی اف آی چیست

آزمایش دی اف ای چیست ؟ آزمایش دی اف آی با هدف بررسی علت ناباروری در مردان انجام می گیرد. در واقع می‌توان گفت که مشخص کننده شدت آسیب  DNA در اسپرم می باشد. و با توجه به اینکه اسپرم نقش اساسی را در باروری دارد. به همین دلیل داشتن کیفیت مناسب اسپرم می‌تواند باعث باروری گردد. و تشخیص مشکل در اسپرم با انجام آزمایش دی اف آی مشخص می گردد.

نتیجه آزمایش دی اف آی

اگر پاسخی که از آزمایش دی اف آی به دست می آید کمتر از ۲۵ تا ۳۰ درصد باشد. در این حالت مشکلی وجود ندارد و به گونه فرد سالم است. ولی اگر این درصد ها زیاد باشد در این حالت نشان دهنده وجود مشکل است. مخصوصا بالای۵۰  درصد نشان دهنده آسیب های بسیار شدید می باشد.

روش درمانی مناسب برای مشکل شکست DNA اسپرم

موارد بسیار مهمی وجود دارد که می تواند باعث جلوگیری از شکست DNA اسپرم گردد. که از مهمترین این موارد به گونه ای سبک زندگی و یا برنامه غذایی افراد می باشد. همچنین دوری کردن از مصرف دخانیات، الکل و کافئین و به گونه‌ای داشتن سبک زندگی سالم به همراه ورزش می‌تواند. باعث شود تا چنین مواردی به حداقل برسد.

از موارد بسیار مهم دیگری که می تواند باعث جلوگیری از بروز چنین مشکلی گردد گرما می باشد. در واقع یکی از دلایلی که می‌تواند باعث عدم تولید اسپرم و یا بروز مشکل در اسپرم گردد. دمای بیش از اندازه است پس باید همیشه از لباسهای گشاد استفاده شود.از موارد دیگری که در بحث افت کیفیت و شکست DNA اسپرم دخیل است می‌توان به استفاده بیش از اندازه از ابزارها و تجهیزات پیشرفته مانند لپ تاپ ،گوشی و موارد دیگر اشاره کرد که باعث می شود تا مدت طولانی در روز را با امواج در ارتباط باشید.

همچنین اضافه وزن و نداشتن فعالیت فیزیکی کافی، می تواند یکی دیگر از علت های شکست DNA  اسپرم باشد. توجه به موارد گفته شده و مد نظر قرار دادن نکاتی که پزشک معالج تان به شما می گوید می‌تواند. کمک شایانی در رفع این مشکل و جلوگیری از بروز مشکلات جدی دیگر باشد. که خوشبختانه با وجود پزشکانی مانند دکتر منیژه گلشیرازی امکان تشخیص عوامل ژنتیکی با آزمایشهای خاص به راحتی امکان پذیر است. و به گونه‌ای به راحتی می‌توان میزان اختلال درDNA را تشخیص داد و از روش‌های درمانی مناسبی استفاده کرد.

شرایط آزمایش دی اف آی

هدف اصلی از انجام آزمایش دی اف آی  این است که میزان شکست DNA  در اسپرم بررسی گردد. که معمولاً این آزمایش ها ممکن است برای کسب نتیجه دقیق تر دوباره تکرار شود. تمام افرادی که این آزمایش را انجام می دهند، نباید قبل از آزمایش داروی خاصی را مصرف کنند.

دوش آب گرم و یا جکوزی و به گونه محیط بسیار گرم یک روز قبل از انجام آزمایش ممنوع است و می تواند اسپرم را تحت تأثیر قرار دهد. اگر نمونه برای آزمایش در خانه آماده شود.  در این حالت باید خیلی سریع به  آزمایشگاه تحویل داده شود. و تمام موارد مهم دیگری که باید قبل از انجام آزمایش به آنها توجه گردد. به وسیله پزشکان متخصص به شما اطلاع داده خواهد شد. و باید تمامی موارد مو به مو انجام گردد تا نتیجه آزمایش به درستی مشخص شود.

هزینه آزمایش دی اف آی

هزینه آزمایش دی اف آی در مراکز درمانی مختلف مانند مرکز خصوصی و یا دولتی متفاوت است. برای اینکه اطلاعات دقیقی از میزان هزینه دی اف آی پیدا کنید. در این حالت باید به مرکز درمانی که می‌خواهید با آنجا مراجعه نمایید صحبت کنید. تا اطلاعات دقیق و جامعی را در رابطه با میزان هزینه به شما اطلاع دهند.

آزمایش دی اف آی چیست

آزمایش دی اف آی چیست

تشخیص عوامل ژنتیکی با آزمایش dfi

آزمایش دی اف آی باعث میگردد تا بسیاری از مشکلات و عواملی که باعث عدم باروری در مردان می‌شود به صورت دقیق تشخیص داده شود. مهمترین گزینه ای که در این میان وجود دارد این است. که باید به بهترین پزشک در زمینه ناباروری و نازایی مراجعه کنید که خوشبختانه با حضور پزشکانی مانند دکتر منیژه گلشیرازی باعث شده است. تا امکان تشخیص و درمان بسیاری از مشکلات به راحتی امکان پذیر شود.

دکتر متخصص زنان

ناباروری یکی از مشکلاتی است که برخی از زوجین با این مورد روبرو هستند. و همیشه به دنبال مرکز درمانی معتبر و با پزشکان حرفه ای هستند. تا به گونه‌ای علت اصلی ناباروری تشخیص داده شده و درمان گردند. که امروزه وجود پزشکان حرفه‌ای و مراکز درمانی معتبر در شهرهای مختلف مخصوصاً در شرق تهران باعث شده است تا امکان دسترسی به افراد متخصص به راحتی امکان پذیر شود که دکتر منیژه گلشیرازی یکی از بهترین و باتجربه ترین پزشکان در زمینه زنان و نازایی می باشد.

و با توجه به اینکه موارد مختلفی در زنان و مردان می‌توانند باعث ناباروری گردد. به همین دلیل باید آزمایش ها به صورت کامل و زیر نظر افراد متخصص انجام گردد تا دلیل اصلی مشخص شود. مخصوصا شکست در DNA اسپرم یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند باعث ناباروری گردد.  و با توجه به اینکه داشتن اسپرم و تخمک سالم یکی از مهمترین موارد در بحث باروری است. به همین دلیل باید تمام عوامل و یا مانع هایی که باعث بروز چنین مواردی می گردد به صورت کامل از میان برداشته شود.تا زوجین بتوانند صاحب فرزند شوند،

بهترین دکتر زنان در تهران

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که نابارور هستید و یا می خواهید برای درمان مشکلات رایجی که در بین بانوان وجود دارد. به پزشک متخصص مراجعه کنید در این صورت مراجعه به دکتر منیژه گلشیرازی می‌تواند بهترین گزینه باشد. چون جزو بهترین دکتر زنان در شرق تهران می باشد. که به دلیل داشتن تجربه و تخصص وفوق العاده بالا می‌تواند مناسب ترین انتخاب برای درمان ناباروری و انجام آزمایش های اف دی آی  و همچنین موارد بسیار مهم دیگر باشد.

مهمترین مواردی که باید باید به آن دقت کنید این است که انتخاب پزشک متخصص تاثیر فوق العاده بالایی در تشخیص صحیح و درمان به موقع دارد. و این مورد باعث میگردد تا احتمال بروز خطا در درمان و تشخیص به حداقل برسد . که در نتیجه آن احتمال باروری و رفع مشکلات و همچنین انجام آزمایش‌های دقیق مانند و آزمایش به راحتی امکان‌پذیر می‌شود که باید تمام بیماران به این موارد دقت کنند.

مهمترین مواردی که باید باید به آن دقت کنید این است که انتخاب پزشک متخصص تاثیر فوق العاده بالایی در تشخیص صحیح و درمان به موقع دارد. و این مورد باعث میگردد تا احتمال بروز خطا در درمان و تشخیص به حداقل برسد. که در نتیجه آن احتمال باروری و رفع مشکلات و همچنین انجام آزمایش‌های دقیق مانند و آزمایش به راحتی امکان‌پذیر می‌شود که باید تمام بیماران به این موارد دقت کنند.

وجود پزشکانی مانند دکتر منیژه  گلشیرازی باعث شده است. تا تمام نگرانی ها در رابطه با دسترسی به پزشک متخصص معالج برای همیشه از میان برود.

 

___________________________________________________

راه های ارتباطی با دکتر منیره گلشیرازی

شماره تماس دکتر : 02177877513

پیج اینستاگرام دکتر منیره گلشیرازی

کانال آپارات دکتر منیره گل شیرازی

___________________________________________________

 

مقالات مرتبط:

کیست تخمدان چیست ؟علائم آن به چه صورتی در فرد بروز میکند؟

روش درمان نابروری تخمک اهدایی برای چه کسانی مناسب است؟

تنبلی تخمدان چیست ؟

درصد موفقیت آی وی اف چقدر است؟

2 دیدگاه

  • سلام
    خانم دکتر به نظر شما کسانی که تست دی اف آی انجام دادن تا چند وقت نباید از روش های کمک بارداری استفاده کنند ؟

  • سلام وخسته نباشید

    آیا بیمارانی که سابقه سقط جنین دارند باید همسرانشون هم تست دی اف آی را انجام بدهند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.